KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14031016
nr 1403 1016
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1935, får. Olja på duk, 43x55, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:48:39
1.100 kr
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell